Спортист Своге с изключително ценна победа в борбата си за оцеляване

• спортист своге-
  • футбол-
  • марек дупница-
  • втора лига

„Шоколадите“ направиха пълен обрат в срещата, след като губеха с 0:1 след гол на Николай Ганчев в 29-ата минута, но Росен Йорданов си вкара автогол в 52-ата, Мартин Кръстев изведе Спортист напред минута след това, Владимир Семерджиев оформи крайното на градския стадион край река Искър

Спортист Своге с изключително ценна победа в борбата си за оцеляване - 1

Спортист Своге извоюва изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като в 31-ия кръг на Втора лига срази имащия амбиции за класиране в efbet Лига – Марек Дупница, с 3:1. „Шоколадите“ направиха пълен обрат в срещата, след като губеха с 0:1 след гол на Николай Ганчев в 29-ата минута, но Росен Йорданов си вкара автогол в 52-ата.

Мартин Кръстев изведе Спортист напред минута след това, а Владимир Семерджиев оформи крайното на градския стадион край река Искър.

Успехът направи така, че Спортист вече е с 36 точки и е на 15-ото място във Втора лига, докато Марек е трети с 54, на пет зад втория Септември София.

В ранния мач от деня Добруджа и Септември София направиха 0:0 в Албена.

Срещата ще може да я гледате на живо по DIEMA SPORT. Сайтът Gong.bg, както винаги, ще предложи на своите читатели текст и богато мултимедийно отразяване.

Още във втората минута пред "шоколадите" се откри възможност да открият резултата. Мартин Кръстев центрира остро от свободен удар, а играч на Спортист с глава атакува топката, но Константин Костадинов изби встрани. Домакините бяха по-дейният тим в началните минути и опитваха главно нападения по фланговете си.

След 12 минути игра Александър Башлиев стреля с глава при ъглов удар, но не намери очертанията на Ивайло Василев. Тимът от Своге продължи да натиска в търсене на откриващ гол, но големите шансове, но в 23-ата минута пред Марек се откриха два шанса за вкарване на гол. След центриране в наказателното поле на Своге топката някак се озова у Мартин Кавдански, който стреля, но Василев с тяло блокира топката. Тя отиде у Любомир Костов, който също опита да порази вратата, ала неуспешно.

В 29-ата минута Марек организира отлично нападение и разигра топката по двете крила. Тя отиде вляво към Христо Каймакански, който достави фантастично центриране в полето на Своге. Там той намери Николай Ганчев, който се освободи от отбраната на „шоколадите“ и с глава отправи голов изстрел – 1:0 за дупничани.

В самия край на полувремето Антон Иванов отправи диагонален шут към вратата на Марек, но Ивайло Василев спаси вратата си. Шест минути след подновяването на играта домакините изравниха резултата. Те продължиха да нападат масирано, а влезлият като резерва Ариф Ферадов центрира отляво. Росен Йорданов опита да изчисти с глава, но доста несполучливо и прехвърли вратаря на Марек, за да си вкара автогол – 1:1.

Минута по-късно Спортист обърна изцяло развоя на срещата. Джонатан Нсонде овладя с гръб към вратата на Марек и изведе Мартин Кръстев. Той напредна и с плътен удар направи 2:1 за домакините.

В 61-ата минута Спортист стигна до изключителен шанс да покачи още резултата, но не успя. Антон Иванов овладя вляво, след като негов съотборник се пребори. Иванов с дрибъл елиминира двама бранители на Марек и се озова „очи в очи“ с Костадинов. Последва силен удар по земя от близка дистанция, но стражът на Марек с крак блокира феноменално удара на Иванов.

Четири след това дойде и третият гол за „шоколадите“ в срещата. Спортист изпълни ъглов удар и Влади Семерджиев избяга на близката греда, откъдето насочи с глава и вкара за 3:1. При удара пък бранител на Марек леко докосна топката, което направи ситуацията за стража още по-сложна.

В 87-мата минута Джонатан Н'Сонде получи топката в наказателното поле на дупничани, но ударът му попадна право в ръцете на Костадинов. Това беше и последното интересно нещо от срещата, провела се в Своге.